Konsultacje psychologiczne

W Strefie Myśli, poradni psychologicznej na warszawskim Mokotowie, prowadzimy konsultacje psychologiczne dla osób indywidualnych i par chcących skorzystać z pomocy psychologa i porozmawiać z nim na ważny dla siebie temat. To pierwsze spotkanie, po którym Klient ma możliwość podjęcia decyzji, czy uzyskał odpowiedź na swoje wątpliwości, czy też czuje potrzebę kontynuowania spotkań w formie psychoterapii. Wszystkie spotkania prowadzone są przez doświadczonych terapeutów, którzy są w pełni wykwalifikowani do tego, by zapewnić naszym Klientom pomoc na najwyższym poziomie i służyć im profesjonalnym wsparciem.

Do kogo skierowana jest konsultacja psychologiczna?konsultacje-psychologiczne

Na wizytę z psychologiem może zapisać się każdy, kto tylko odczuwa taką potrzebę. Do najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się Klienci należą:

  • brak wiary w siebie i niskie poczucie własnej wartości
  • depresja i obniżony nastrój
  • stany lękowe
  • uzależnienia
  • kłopoty w związku, takie jak np. zdrada, rozwód
  • problemy w relacjach z bliskimi
  • kłopoty w pracy lub utrata pracy
  • trudna sytuacja życiowa, jak choroba, żałoba, utrata bliskiej osoby
  • Zdarza się, że Klienci zgłaszają się również z potrzebą konsultacji dotyczącej osoby trzeciej, chcąc zasięgnąć porady specjalisty w danym temacie.

Na czym polega konsultacja z psychologiem?

Podczas spotkania Klient przedstawia zagadnienie, które chciałby omówić z psychologiem. Jest to luźna narracja, ukierunkowana na przedstawienie jak największej ilości informacji. Zawsze na początku spotkania terapeuta pyta Klienta o cel, jaki chciałby osiągnąć podczas konsultacji psychologicznej. Jeśli okaże się, że na osiągnięcie danego celu potrzeba więcej niż jednego spotkania, Klient ma możliwość kontynuowania pracy nad zagadnieniem w formie psychoterapii indywidualnej lub terapii par.

Aby dokonać pełnej diagnozy problemu, w przypadku gdy Klient zdecyduje się na kontynuowanie spotkań, wywiad psychologiczny często wspomagamy takimi narzędziami jak testy psychologiczne.konsultacje-psychologiczne

Używane przez nas testy to profesjonalne narzędzia psychometryczne, rekomendowane przez Pracownię Testów Psychologicznych PTP, których zastosowanie zapewnia wyniki rzetelne, miarodajne i trafne.

 Ile kosztuje konsultacja z psychologiem i jak umówić się na spotkanie?

Koszt konsultacji psychologicznej wynosi 140 zł a czas trwania konsultacji to 50 min.

W celu umówienia spotkania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22-490-44-12, 602-432-591 lub mailowego recepcja@strefamysli.pl. Nasza poradnia mieści się na warszawskim Mokotowie, z łatwym dojazdem z Centrum, Wilanowa, Ursynowa oraz innych dzielnic Warszawy. Pod budynkiem znajduje się strefa bezpłatnego parkowania.

Zapraszamy!