Psychologiczne doradztwo zawodowe

Stoisz przed wyborem studiów lub dalszej drogi rozwoju zawodowego i chcesz podjąć trafną decyzję o swojej przyszłości? Skorzystaj z autorskiego Programu Doradztwa Zawodowego w Strefie Myśli!

Celem Psychologicznego Doradztwa Zawodowego jest pomoc Klientom, zwykle osobom młodym, które stoją przed wyborem ścieżki naukowej bądź zawodowej, w podjęciu świadomej i dobrej decyzji na przyszłość. Autorski Program prowadzony w Strefie Myśli jest oparty o profesjonalne narzędzia i dogłębną wiedzę psychologiczną. Dzięki temu analiza której dokonujemy jest rzetelna i trafna a oferowane wsparcie stanowi realną i praktyczną pomoc w wyborze dalszej ścieżki rozwoju.

Wybór studiów, a w dalszej konsekwencji wybór ścieżki zawodowej, to jedna z pierwszych poważnych decyzji, jakie podejmujemy w dorosłym życiu. Ważne jest, aby podejmując tę decyzję wziąć pod uwagę swoje predyspozycje, umiejętności i zainteresowania. Kluczowe jest przede wszystkim, aby umieć je zidentyfikować i upewnić się, że rzeczywiście cecha, którą sobie przypisujemy jest dla nas charakterystyczna (np. że osoba, której wydaje się że lubi pracować w zespole faktycznie ma takie preferencje).

doradztwo-zawodowe

Jakie studia wybrać? W jakim zawodzie się odnajdę? Czy będę z radością wypełniał(a) moje obowiązki zawodowe? To kilka pytań, na które pomagamy znaleźć odpowiedź.
Do tego celu stworzyliśmy narzędzie, które ma pomóc odpowiedzieć na pytanie „Jaką przyszłość zawodową mam wybrać?”. Narzędzie to składa się z profesjonalnych testów psychologicznych rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, a także z wywiadu psychologicznego. W badaniu wykorzystujemy następujące testy preferencji i predyspozycji:

 

Test inteligencji

Inteligencja to nie tylko IQ, czyli ogólny potencjał intelektualny. W Strefie Myśli badamy ją szerzej, skupiając się również na jej werbalnym czy społecznym wymiarze, tak aby wskazać, w których obszarach osoba wykazuje się szczególnie dobrymi wynikami.

Test osobowości

Wybór studiów czy pracy musi odbywać się w zgodzie z wewnętrznymi predyspozycjami danej osoby. Dopasowanie zawodu do cech osobowości jest bardzo ważne. Testy badające cechy osobowości pomagają nam określić takie czynniki jak m.in.: sumienność, neurotyczność czy otwartość na nowe doświadczenia.

Test preferencji zawodowych

Test określający obszary zainteresowań Klienta (m.in. językowe, matematyczne, opiekuńcze, kierownicze), jak również preferowane przez niego warunki pracy (np. mniej lub bardziej stymulujące).

Jak wygląda psychologiczne doradztwo zawodowe w Strefie Myśli?

Cały proces obejmuje 2 spotkania z psychologiem-doradcą:

Pierwsze spotkaniedoradztwo-zawodowe

Poświęcone jest zbieraniu informacji. W pierwszej części spotkania osoba badana rozwiązuje zaproponowane testy psychologiczne. Druga część poświęcona jest na wywiad psychologiczny, którego celem jest zebranie informacji nt. ulubionych przedmiotów, mocnych i słabych stron, postrzegania siebie. Spotkanie trwa zwykłe ok. 1,5 – 2 godziny.

Drugie spotkanie

Poświęcone jest omówieniu wyników testu. Często w spotkaniu biorą udział rodzice/ opiekunowie osoby badanej. Bardzo ważną częścią tego spotkania jest możliwość dyskusji, wymiany spostrzeżeń, szukania najlepszych rozwiązań. To zwykle najbardziej interesujący czas całego procesu. Spotkanie trwa do godziny.

Jaki jest koszt doradztwa zawodowego?

Całkowita cena doradztwa zawodowego w Strefie Myśli wynosi 550 zł i obejmuje dwa spotkania (pierwsze – 1,5-2h, drugie – 1h), jak również analizę i przedstawienie wyników przez wykwalifikowanego specjalistę – psychologa. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymania pisemnego opisu wyników (koszt 150 zł).

UWAGA: Istnieje możliwość przeprowadzenia badania w wersji online, z dowolnego miejsca na ziemi, w cenie 590 zł.

Jak zapisać się na doradztwo?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 490-44-12 lub 602-432-591. Można także zgłosić się mailowo recepcja@strefamysli.pl lub poprzez formularz w zakładce Kontakt.

Przeczytaj o naszym doradztwie zawodowym w mediach:

Zapraszamy!

Przeczytaj również:

Jaki zawód wybrać – zbadaj predyspozycje zawodowe

Dużo mówi się dziś o tym jakie są zawody przyszłości, o digitalizacji, o tym że brakuje kobiet inżynierów, o pokoleniu „Z”. Kiedy zastanawiasz się, jaki zawód do Ciebie pasuje, słysząc pieśni pochwalne na cześć najbardziej intratnych profesji, może być Ci trudno nie ulec ...
więcej

Grunt to dobrze wybrać swoją przyszłość.

„Niemal połowa uczniów szkół średnich, z którymi rozmawiamy,  jeszcze  na 3 tygodnie przed maturą nie wie, na jakie studia się wybrać i co robić w życiu. Z kolei ci, którzy teoretycznie już wiedzą, w praktyce często przyznają, że decyzję podjął za nich ktoś inny. W Strefie ...
więcej

Dlaczego warto marzyć? Trochę więcej o marzeniach.

„Ludzie to wciąż niedokończone dzieła, które błędnie uważają, że jest inaczej” -- mówi Daniel Gilbert, profesor psychologii na Uniwersytecie Harwarda i autor bestsellera Na tropie szczęścia. Ale to tylko połowa prawdy. Każdy z nas przynajmniej od czasu do czasu ma przeczucie, że ...
więcej

Jakie studia wybrać? Psychologiczne Doradztwo Zawodowe

Każdy marzy o inspirującej, ciekawej, kreatywnej, dobrze płatnej pracy, w której spotkamy wspaniałych ludzi, a każdy dzień jest prawdziwą przyjemnością. Wszyscy wiemy więc JAKA powinna być praca – lecz która tak naprawdę zapewni nam satysfakcję? Jak wybrać zawód, który cieszy? W ...
więcej