GOTOWI NA PRZEDSZKOLE – ZAJECIA ADAPTACYJNE

Zapraszamy przyszłe przedszkolaki na ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO PRZEDSZKOLA w „Strefie Myśli Junior”!
Zajęcia prowadzimy w podejściu bliskościowym. To dla nas bardzo ważne, aby dzieci czuły, że mogą we własnym tempie i we własny sposób wkraczać w to co nowe. Zajęcia prowadzą specjaliści z zespołu naszej poradni – osoby z doświadczeniem w pracy z dziećmi, psycholodzy lub pedagodzy, którzy na co dzień pomagają najmłodszym kształtować umiejętności psychospołeczne, lepiej rozumieć i wyrażać emocje, radzić sobie w sytuacjach niepewności.

Zapraszamy w poniedziałki o 11:00 i w środy o 13:00. Obowiązują zapisy: 22-490-44-12.

JAKIE KORZYŚCI PRZYNIOSĄ ZAJĘCIA?

Nasze zajęcia dla przyszłych przedszkolaków mają za zadanie pomóc dzieciom:

  • zdobyć pewność siebie w nowej czekającej je rzeczywistości
  • budować poczucie samodzielności i sprawczości
  • stopniowo i we własnym tempie oddalać się od opiekunów i przyzwyczajać się do przebywania w gronie innych dorosłych i dzieci
  • nawiązywać nowe relacje z rówieśnikami
  • przeżywać i wyrażać trudne emocje, które mogą towarzyszyć wchodzeniu w ten nowy ważny etap ich życia.

Pracujemy w małych grupach, które mogą liczyć do 8 uczestników.

KOGO ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA?

Zajęcia są skierowane do dzieci, które niebawem rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem. Mogą być szczególną wartością dla tych, dla których przedszkole będzie pierwszym doświadczeniem przebywania w placówce poza domem. Naszym celem jest stworzyć dla dzieci bezpieczną przestrzeń do tego, aby powoli i we własnym tempie mogły oddalać się od opiekunów i rozpoczynać eksplorację tego co nowe. Na zajęcia dzieci przychodzą z opiekunami – uczymy się pożegnań z nimi a powitań z innymi dorosłymi i dziećmi.
Podczas gdy dzieci biorą udział w zajęciach, opiekunów zapraszamy na wspólne rozmowy. Można też popracować lub spędzić czas w zacisznym miejscu naszej poradni.

JAK PRZEBIEGAJĄ ZAJĘCIA?  

Działamy w duchu bliskościowym, a więc podążając za potrzebami dziecka. Wychodzimy z założenia, że nie ma jednego gotowego scenariusza zajęć. W zależności od potrzeb dziecka, każdy proces adaptacji wygląda inaczej. Naszą rolą jest wspieranie dziecka w tym procesie poprzez obecność, zrozumienie i akceptację, a także zapewnienie, że ma prawo do swoich uczuć, emocji, wątpliwości. Pomagamy mu je rozpoznawać i nazywać.
Podczas zajęć uczymy się witać, żegnać, poznajemy reguły panujące w grupie, każde zajęcia rozpoczynamy montessoriańską metodą powitania w kręgu. Uczymy się wspólnego zapoznawania się, bycia w kontakcie z innym dorosłymi, pytania, odpowiadania, proponowania. No i oczywiście, poza tym wszystkim, wspaniale się bawimy 🙂

Zależy nam na tym, aby dzieci od początku miały poczucie, że ich potrzeby i myśli są ważne i słyszane. Zajęcia „Gotowi na przedszkole” mają na celu przede wszystkim dostarczenie dzieciom POZYTYWNYCH DOŚWIADCZEŃ, po to, aby od nowego roku szkolnego mogły śmielej i z większą radością wejść w nowy dla siebie przedszkolny świat.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

GRUPY:

  • Poniedziałki o 11:00-12:00
  • Środy o 13:00-14:00

Można zapisać się na zajęcia 1x lub 2x w tygodniu.

MIEJSCE: Spotykamy się w przestrzeni poradni 'Strefa Myśli Junior’ przy ul. Idzikowskiego 2c (róg ul. Powsińskiej/ Czerniakowskiej). Na dzieci czekają przyjazne minimalistyczne sale a na rodziców wygodna przestrzeń do odpoczynku.

ZAPISY: Na zajęcia obowiązują zapisy: 22-490-44-12 lub 602-432-591. Liczba miejsc jest ograniczona.

CENA:

  •  Koszt pojedynczych zajęć próbnych: 70 zł
  •  Po zajęciach próbnych jest możliwość wykupienia pakietu do wykorzystania na przestrzeni miesiąca. Koszt pakietu 4 zajęć: 280 zł. Płatność na miejscu: gotówka lub karta.

Serdecznie zapraszamy!