Psychoterapia indywidualna

Zapraszamy do Strefy Myśli w Warszawie na psychoterapię indywidualną, która jest skuteczną formą pomocy psychologicznej. Sesje terapeutyczne prowadzą wyłącznie nasi najbardziej doświadczeni psychoterapeuci z wieloletnim stażem.

psychoterapia indywidualna Warszawa

psychoterapia indywidualna Warszawa

  • Poznaj nasz zespół!
  • Sprawdź dostępne terminy i umów się na wizytę w gabinecie w Warszawie lub online!

Psychoterapia to proces, który pozwoli Ci na osiągnięcie wyznaczonego celu. Zwykle do rozwiązania problemu potrzeba czasu, dlatego sesje odbywają się najczęściej raz w tygodniu, a długość procesu ustalana jest indywidualnie i zależy od Klienta, skomplikowania problemu i szybkości przechodzenia przez proces terapeutyczny. Dla sukcesu terapii absolutnie niezbędne są zaangażowanie i motywacja ze strony Klienta, ponieważ to nikt inny jak właśnie Ty może poradzić sobie z trudnościami i osiągnąć upragniony cel. Terapeuta będzie towarzyszył i wspierał Cię w tej zmianie, wykorzystując skuteczne i sprawdzone metody terapeutyczne. 

Zastanawiasz się, czy skorzystać z pomocy terapeuty i rozważasz rozpoczęcie psychoterapii? Warszawa oferuje różne formy pomocy. My zapraszamy Cię na wstępną konsultację psychologiczną, kiedy to będziesz mógł/mogła porozmawiać z psychologiem o swoim problemie i wspólnie zastanowić się nad rozpoczęciem terapii. Zapisz się na spotkanie!

Strefa Myśli – Psychoterapia Warszawa

Klientów z Warszawy i okolic zapraszamy na sesje psychoterapeutyczne  do naszego komfortowego i  nowoczesnego gabinetu, który mieści się na warszawskim Mokotowie, zaledwie kilka minut od ścisłego centrum Warszawy. Klientów z innych miast w Polsce, a także osoby mieszkające za granicą, zapraszamy do skorzystania z formy pomocy online. W obu przypadkach nasi terapeuci udzielą Ci profesjonalnego wsparcia, prowadząc Cię przez proces psychoterapeutyczny.

Psychoterapia indywidualna – dla kogo jest i w jakich problemach pomaga?

Psychoterapia indywidualna skierowana jest do osób, które nie chcą dłużej same zmagać się ze swoimi problemami i postanowiły skorzystać z profesjonalnej pomocy terapeutycznej. Jest ona skuteczną formą pomocy dla osób cierpiących na:

a także dla osób:

  • doświadczających problemów w relacjach
  • mających problemy rodzinne i wychowawcze
  • DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Na czym polega psychoterapia indywidualna?

Podczas pierwszych 2-3 spotkań terapeuta przeprowadza dokładny wywiad z Klientem, który jest niezbędny do wyznaczenia celu terapii. Jest to warunek konieczny do rozpoczęcia skutecznego procesu terapeutycznego. Następne spotkania to już praca nad osiągnięciem wyznaczonych celów. Terapeuta jest drogowskazem, który inspiruje Klienta do poszukiwania różnych możliwości, jednak to zawsze Klient wybiera drogę, którą chce dążyć do celu. Co istotne, rolą psychoterapeuty jest nie tyle udzielanie porady i wyrażanie opinii, ale asystowanie w zmianie, poprzez umiejętne prowadzenie Klienta przez proces terapeutyczny.

W psychoterapii indywidualnej bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość spotkań i postępy w terapii jest budowanie relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu, szczerości i otwartości. Każda sesja psychoterapii indywidualnej jest w całości poświęcona Klientowi, a terapeuta koncentruje na nim 100% swojej uwagi.

Ile czasu trwa psychoterapia?

Sesje psychoterapii indywidualnej odbywają się zwykle raz w tygodniu. Bardzo ważna jest regularność spotkań, która zapewnia ciągłość pracy w dążeniu do celu. Czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie. Zwykle wystarcza już kilkanaście spotkań (psychoterapia krótkoterminowa), zdarzają się jednak przypadki, w których terapia odnosi skutek w dłuższej perspektywie czasowej (psychoterapia długoterminowa). Należy pamiętać, że czas trwania terapii to kwestia bardzo indywidualna i jest każdorazowo dostosowywana do Klienta.

Rodzaje psychoterapii indywidualnej prowadzonej w Strefie Myśli w Warszawie

1. Psychoterapia indywidualna poznawczo-behawioralna

psychoterapia indywidualna Warszawa

psychoterapia indywidualna Warszawa

Terapia poznawczo-behawioralna jest terapią krótkoterminową, nastawioną na rozwiązanie problemu poprzez intensywną pracę nad negatywnymi myślami, przekonaniami i zachowaniami. Jest ona szczególnie skuteczna w pracy z osobami cierpiącymi m.in. na depresję, zaburzenia lękowe i zaburzenia odżywiania.

Kluczowym elementem w psychoterapii poznawczej jest zmiana przekonań Klienta, która odbywa się dzięki zastosowaniu szeregu narzędzi terapeutycznych. Zniekształcone przekonania są często odpowiedzialne za błędne odczytywanie rzeczywistości. Biorą się z naszych doświadczeń z przeszłości, schematów, zasad życiowych, wzorców etc.
Psychoterapia behawioralna polega na zmianie konkretnego zachowania poprzez naukę nowych wzorców funkcjonowania.

2. Psychoterapia indywidualna psychodynamiczna

Psychoterapia indywidualna psychodynamiczna oparta jest na psychoanalizie Zygmunta Freuda, zgodnie z którą za problemy psychologiczne odpowiedzialne są nieświadome popędy, nie mogące pojawić się w świecie świadomości. Poszukiwanie innej drogi sprawia, że zaczynają rodzić się różnego rodzaju problemy, klasyfikowane jako zaburzenia. Psychoterapia indywidualna psychodynamiczna, obok terapii poznawczo-behawioralnej, jest dziś jednym z najpopularniejszych nurtów terapeutycznych w Polsce.

3. Psychoterapia indywidualna integratywna

Psychoterapia indywidualna integratywna to podejście w psychoterapii, które polega na swobodnym doborze i łączeniu różnych nurtów terapeutycznych, najlepiej dopasowanych do indywidualnych potrzeb danego klienta. Podejście to wymaga od terapeuty umiejętnego prowadzenia Klienta przez proces terapeutyczny z zastosowaniem kilku różnych podejść psychologicznych.

4. Psychoterapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR)

Nurt psychoterapii, którego celem jest wydobycie i korzystanie z zasobów, cech i umiejętności Klienta do osiągnięcia wyzanczonego celu. Psychoterapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach jest nurtem krótkoterminowym, który zakłada że do osiągnięcia wyznaczonego celu potrzeba nie więcej niż kilkunastu spotkań. Nurt ten traktuje Klienta jako eksperta od swojego życia, natomiast terapeuta pełni rolę eksperta od metody, pomagając Klientowi z sukcesem przejść przez proces terapeutyczny.

Jak zapisać się na terapię w Strefie Myśli w Warszawie?

Aby zapisać się na terapię, skontaktuj się z nami telefonicznie 224904412 lub mailowo recepcja@strefamysli.pl. Możesz również wypełnić formularz w zakładce Kontakt lub skorzystać z systemu zapisów online.
Aby dowiedzieć się więcej na temat obszarów, w których pomagamy na co dzień naszym Klientom, zapraszamy do zapoznania się z artykułami autorstwa naszego zespołu w zakładce „W czym pomagamy”.

Ile kosztuje psychoterapia indywidualna?

Cena sesji psychoterapii indywidualnej w Strefie Myśli wynosi 150 zł. Cena ta obejmuje spotkanie trwające 50 minut, a w nagłych sytuacjach także możliwość kontaktu między sesjami*.

*do ustalenia indywidualnie z terapeutą wedle potrzeb

Jak do nas trafić? Warszawa Mokotów – tu jesteśmy!

Strefa Myśli mieści się w Warszawie na Mokotowie, w nowoczesnym budynku u zbiegu ul. Sobieskiego i Al. Sikorskiego. Dogodna lokalizacja i świetne połączenie komunikacyjne umożliwia łatwy dojazd z Ursynowa, Wilanowa, Centrum, a także innych dzielnic Warszawy. Szczegółowa instrukcja, jak do nas dotrzeć znajduje się w zakładce Kontakt.

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj również:

Niskie poczucie własnej wartości – jak je podnieść?

Chcesz zerwać z nałogiem i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Rozpocznij skuteczną terapię w Strefie Myśli, specjalistycznej poradni na Mokotowie w Warszawie, i osiągnij swój cel! Poznaj naszych terapeutów! Zapisz się na wizytę!

więcej

Pomoc psychologiczna. Kiedy nie warto zwlekać?

W Strefie Myśli, poradni psychologicznej na warszawskim Mokotowie, prowadzimy konsultacje psychologiczne dla osób indywidualnych i par chcących skorzystać z pomocy psychologa i porozmawiać z nim na ważny dla siebie temat.

więcej

Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?

„Myśli przychodzą, kiedy chcą, a nie kiedy ja chcę”. Znana refleksja Nietzschego będzie równie prawdziwa w odniesieniu do emocji, które też nie pojawiają się ani nie znikają na życzenie. Ale czy da się panować nad emocjami, czy lepiej od razu z tego zrezygnować, oszczędzając ...
więcej

Jak radzić sobie ze złością – rozładowanie złości, ćwiczenia i techniki

Zapanuj nad złością - 6 łatwych technik kontrolowania gniewu Złość i gniew są jednymi z najpowszechniejszych uczuć. I są jak najbardziej naturalnymi i prawidłowymi reakcjami w pewnych okolicznościach, podczas gdy ich całkowity brak może świadczyć o odstępstwie od normy czy ...
więcej

Nerwica natręctw. Leczenie, diagnoza i terapia

Nerwica natręctw - inaczej obsesje lub zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD) - jest zaskakująco powszechnym problemem psychologicznym. Szacuje się, że na nerwicę natręctw cierpi około 2,5% populacji. W 25% przypadków objawy można zaobserwować już przed 14 rokiem życia, w 80% przed 25 ...
więcej

Nerwica somatyczna. Lęk poruszający się po całym twoim ciele

Od trzech miesięcy nie pamiętasz, jak to jest „czuć się dobrze”? Ciągle coś Ci dolega – problemy z sercem, oddechem, układem pokarmowym. Robisz badania, ale wszystko jest w porządku… Coś jest nie tak…. - być może to nerwica wegetatywna. Nerwice Zaburzenia nerwicowe to duża ...
więcej

Osobowość z pogranicza (borderline). Przyczyny, objawy, leczenie.

„Większość dorosłego życia spędziłam złoszcząc się, zawsze generując emocje, których nie mogłam kontrolować. W mgnieniu oka jestem w stanie przejść od zera do absolutnej wściekłości. Na mojej ścieżce pojawiały się nieudane związki i utracone przyjaźnie. Moje dzieci ...
więcej

Nasz codzienny towarzysz – STRES. Objawy i skutki stresu

Z medycznego punktu widzenia, pojęcie stresu to reakcja fizyczna, która ma celu poprawienie wydajności organizmu, nie mająca żadnych skutków chorobotwórczych. Prawidłowo działający stres, czyli taki, który dostosowany jest do naszych możliwości, zwiększa koncentrację, sprawia, że ...
więcej

Kiedy jesteś ofiarą biernej agresji i nawet o tym nie wiesz. Osobowość bierno-agresywna

Cieszysz się na imprezę w klubie czy gronie przyjaciół, a twój partner nie chce iść. To znaczy – niby chce, w każdym razie tak mówi, ale przygotowuje się do wyjścia w taki sposób, że kiedy wreszcie jest gotowy, wychodzenie z domu już nie bardzo ma sens. Impreza prawdopodobnie się ...
więcej

Czy to już depresja? Co powinno cie zaniepokoić – objawy depresji.

Każdy z nas, w dowolnym momencie życia, tocząc nawet zupełnie zwyczajny tryb życia, może zetknąć się z depresją. Często jest ona bardzo ciężka do rozpoznania. Spadki nastroju pojawiają i się u każdego i jest to w zupełności normalne. Przepracowanie, zła pogoda, kłótnia z ...
więcej