Diagnoza i Terapia Integracji Sensorycznej

Zapraszamy na Diagnozę i Terapię Integracji Sensorycznej (SI) do Strefy Myśli Junior. Zajęcia prowadzi mgr Karolina Grzyb, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej i terapii ręki oraz mgr Joanna Wronikowska, pedagog, terapeutka SI,  terapeutka ręki. Serdecznie zapraszamy do zapisów: 22-490-44-12!

Jak wygląda diagnoza integracji sensorycznej w Strefie Myśli?

Diagnoza składa się z 3 spotkań po 60 minut. W ramach spotkań przeprowadzany jest dokładny wywiad z rodzicem, a także badanie i obserwacja dziecka. Diagnoza i wynikające z niej dalsze rekomendacje rodzice otrzymują w formie pisemnej, są one również dokładnie omawiane z rodzicami. W zależności od wyników procesu diagnozy, zalecana jest praca z dzieckiem w domu, a często także terapia integracji sensorycznej w poradni.

Koszt diagnozy i terapii integracji sensorycznej

Całkowity koszt diagnozy wynosi 490zł. Cena zawiera 3 spotkania po 60 min oraz przygotowanie i omówienie pisemnej opinii (obserwacje i rekomendacje).

Jeśli dziecko posiada już diagnozę, nie ma potrzeby wykonywania jej ponownie. Rozpoczynamy wtedy od jednej konsultacji wstępnej,  podczas której terapeutka poznaje dziecko i zapoznaje się z diagnozą przyniesioną przez rodziców, a na kolejnym spotkaniu rozpoczyna już pracę terapeutyczną. Koszt  pierwszej konsultacji to 170zł/ 60min.

Koszt terapii integracji sensorycznej to 140zł/ 50 min. (W zalezności od potrzeb dziecka, możemy zarekomendować inny czas trwania zajęć – koszt zajęć 30-60min: 100-150zł).

Terapia integracji sensorycznej w Strefie Myśli – jak przebiega?

Dzieci, które kwalifikują się do terapii SI, rozpoczynają regularne spotkania z terapeutą – zwykle zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Pracujemy przez zabawę, z użyciem atrakcyjnych narzędzi i pomocy. Dla dzieci to czas zabawy i aktywności, a dla terapeuty możliwość przeprowadzenia ćwiczeń, stymulujących rozwój psychomotoryczny dziecka. Długość spotkań oraz zakres ćwiczeń ustalany jest indywidualnie i dostosowywany dokładnie do potrzeb dziecka. Spotkania standardowo trwają 50min, mogą jednak trwać od 30 min (dla najmłodszych dzieci) do 60 min (dla starszych dzieci).

Każde zajęcia w sali SI  w Strefie Myśli Junior przebiegają  inaczej, tak aby wzbudzać ciekawość dzieci i inspirować je do zbierania nowych sensorycznych doświadczeń.

Miejsce zajęć – sala do integracji sensorycznej w Strefie Myśli

Zajęcia prowadzone są w naszej nowej lokalizacji na Warszawskim Mokotowie, przy ul. Idzikowskiego 2c, róg Powsińskiej. Dysponujemy dużą, nowoczesną salą do ćwiczeń, w której korzystamy z nowych sprzętów wspierających rozwój sensoryczny naszych Pacjentów.

Całościowe wsparcie dla dzieci

W ramach naszej poradni, oferujemy holistyczne wsparcie dla dzieci. Prowadzimy terapię pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną, fizjoterapię, a także zajęcia TUS i treningi uważności dla dzieci i młodzieży. Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, pełni empatii i wyrozumiałości w podejściu do dzieci.

Serdecznie zapraszamy!