Logopedia

Zapraszamy do Strefy Myśli Junior na ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE. Prowadzimy diagnozę i terapię logopedyczną dla dzieci od 2 roku życia, w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pracujemy poprzez twórcze aktywności i zabawę – zajęcia prowadzi logopedka, Sylwia Bąk, wraz z uwielbianą przez dzieci żabką Stefanią. Serdecznie zapraszamy do zapisów: 22-490-44-12!

JAK WYGLĄDA LOGOPEDIA W STREFIE MYŚLI?

Na początek zapraszamy na konsultację wstępną (ok. 1-1,5h). Podczas wizyty prowadzimy wywiad z rodzicem oraz dokonujemy oceny budowy aparatu artykulacyjnego dziecka, badamy poziom komunikacji i oceniamy stan mowy. Na tej podstawie określamy dokładne cele i przebieg dalszej pracy.

Zajęcia logopedyczne  odbywają się regulatnie, zwykle 1-2x/tyg.  Czas trwania poszczególnych zajęć dopasowujemy do wieku i możliwości dziecka (30-50min).  Podczas zajęć bazujemy na atrakcyjnych aktywnościach, ucząc odpowiedniej artykulacji poprzez zabawę. W proces terapii włączamy również rodziców, których zachęcamy do ćwiczenia z dzieckiem w domu – dostarczamy pomysły i materiały do prac domowych.

TERMINY ZAJĘĆ:

Zapraszamy w poniedziałki i piątki w godzinach:

  • poniedziałki 13:00-19:00
  • piątki 10:00-18:00

GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Zapraszamy do naszej nowej lokalizacji na Dolnym Mokotowie przy ul. Idzikowskiego 2c (róg ul. Powsińskiej). W naszych przestronnych gabinetach jest miejsce na pracę statyczną – przy stoliku lub na dywanie, na wygodnych pufach lub kanapach, jak również na pracę w ruchu. Ważne jest dla nas, aby dziecko w trakcie spotkań czuło się dobrze i mogło skorzystać z tego, czego w danym momencie najbardziej potrzebuje. W czasie trwania zajęć, rodzic może napić się kawy/herbaty i poczekać na dziecko w wygodnej poczekalni.

CENNIK – Logopeda Warszawa:

Koszt konsultacji wstępnej (1-1,5h): 170zł
Koszt terapii logopedycznej (30min): 90zł
Koszt terapii logopedycznej (50min): 120zł

O NAS: Strefa Myśli Junior – Holistyczne Wsparcie dla Dzieci

Jesteśmy placówką, która skupia specjalistów z różnych dziedzin. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu możemy najlepiej wspierać dzieci i młodzież w procesie ich rozwoju. Nasz zespół poza logopedą to psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, trenerzy umiejętności społecznych, fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej.

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej więcej informacji na temat terapii logopedycznej:

Czym zajmuje się Logopeda w Strefie Myśli Junior?

Logopeda to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim pracą z wadami wymowy, inaczej dyslalią.
Z dyslalią mamy do czynienia, gdy osoba ma problemy z prawidłową artykulacją, czyli prawidłowym wymawianiem poszczególnych głosek lub szeregu głosek. Logopeda jest to specjalista, który dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy, a także przy pomocy odpowiednich metod, jest w stanie pomóc dziecku, które doświadcza trudności wymowy.

Logopeda w Strefie Myśli Junior nie zajmuje się jednak wyłącznie pomocą w zakresie wad wymowy. Logopeda pomaga także przełamać bariery w komunikacji, które często zaburzają rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny dziecka w każdym wieku. Prowadzi także terapię dzieci niedosłyszących, autystycznych, dyslektyków, dzieci upośledzonych umysłowo, osób z afazją.

Jak przebiega konsultacja oraz terapia logopedyczna w Strefie Myśli Junior?

W trakcie konsultacji logopeda sprawdza nie tylko mowę dziecka, lecz także poziom rozumienia poleceń, zachowanie, słuch, zgryz, budowę narządów artykulacyjnych oraz ogólny rozwój dziecka. Badanie ma również na celu przewidzenie tego, jak rozwijać się będą w przyszłości tendencje logopedyczne – wszystko po to, aby jak najprecyzyjniej dobrać metody pracy z małym pacjentem.

W terapii zajmujemy się kształtowaniem komunikacji językowej i społecznej, usuwaniem wad wymowy u dzieci, usprawnianiem aparatu artykulacyjnego, kształtowaniem poprawnej mowy, wykształcaniem mowy w przypadku jej braku lub utraty.

Program terapii jest opracowywany indywidualnie do każdego dziecka. W terapii wykorzystujemy wysokiej jakości pomoce przyjazne dla dziecka takie jak: gry logopedyczne, zabawki, puzzle, układanki, materiały obrazkowe, książeczki, klocki i wiele, wiele innych; jak również inne narzędzia: rękawiczki, szpatułki, specjalistyczne testy diagnostyczne.

Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że wiele dzieci na którymś etapie swojego rozwoju może mieć problemy natury logopedycznej, które warto skonsultować ze specjalistą. Im wcześniej zareagujemy i wprowadzimy odpowiednie ćwiczenia, tym szybciej dziecko zacznie poprawnie wymawiać głoski, słowa i zdania, i osiągnie logopedyczny sukces 🙂