Logopedia

Drodzy Rodzice, zapraszamy do Strefy Myśli Junior na zajęcia logopedyczne!
Prowadzimy konsultacje i terapię logopedyczną dzieci z problemami zaburzeń mowy w wieku szkolnym, przedszkolnym, a także najmłodszych (już od 2 roku życia).

Zajęcia prowadzi Sylwia Bąk, dyplomowana logopedka, absolwentka 5-letnich studiów logopedycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, z doświadczeniem w pracy z dziećmi w placówkach i gabinetach prywatnych. Zajęcia u pani Sylwii są nie tylko interesujące dla dziecka (uczymy się poprzez zabawę), ale i efektywne (dopasowujemy sposób pracy i czas trwania terapii do potrzeb i możliwości dziecka).

Logopeda Warszawa – JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

Aby zapisać się na wizytę, prosimy o telefon 22-490-44-12 lub mail recepcja@strefamysli.pl

GODZINY PRZYJĘĆ:
Zajęcia prowadzimy w następujących terminach:

  • poniedziałki 13:00-19:00
  • piątki 10:00-15:00

Logopeda Warszawa – JAK WYGLĄDA LOGOPEDIA W STREFIE MYŚLI?

Na początek umawiamy się na spotkanie konsultacyjne, na które zapraszamy dziecko wraz z rodzicem. Trwa ono zwykle ok. 1-1,5h. Składa się z wywiadu z rodzicem oraz spotkania z dzieckiem, podczas którego logopeda dokonuje oceny budowy aparatu artykulacyjnego dziecka oraz odpowiednio dobranymi narzędziami logopedycznymi – bada poziom komunikacji dziecka i ocenia stan mowy, na podstawie których określa cele i przebieg terapii.

Wizyty terapeutyczne są już krótsze i stanowią właściwą terapię logopedyczną. Trwają one 30min lub 50min, w zależności od wieku dziecka. W proces terapii włączamy również rodziców, których zachęcamy do wykonywania z dzieckiem w domu zaleconych ćwiczeń logopedycznych – staramy się, aby były one ciekawe i nie tylko służyły nabywaniu umiejętności artykulacyjnych przez dziecko, ale też umilały spędzony razem czas w domu.

Logopeda Warszawa Mokotów – GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Zapraszamy do naszej nowej lokalizacji dedykowanej pracy z dziećmi i młodzieżą, ul. Idzikowskiego 2c (róg ul. Powsińskiej/Czerniakowskiej). W naszych przestronnych gabinetach jest miejsce na pracę statyczną – przy stoliku lub na dywanie, na wygodnych pufach lub kanapach, jak również na pracę w ruchu. Ważne jest dla nas, aby dziecko w trakcie spotkań czuło się dobrze i mogło skorzystać z tego, czego w danym momencie najbardziej potrzebuje. W czasie trwania zajęć, rodzic może napić się kawy/herbaty i poczekać na dziecko w wygodnej poczekalni.

Logopeda Warszawa – CENNIK:

Koszt konsultacji wstępnej (1-1,5h): 170zł
Koszt terapii logopedycznej (30min): 70zł
Koszt terapii logopedycznej (50min): 120zł

Strefa Myśli Junior – ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

Jesteśmy placówką, która skupia specjalistów z różnych dziedzin. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu możemy najlepiej wspierać dzieci i młodzież w procesie ich rozwoju. Nasz zespół poza logopedą to psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, trenerzy umiejętności społecznych, fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej.

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej więcej informacji na temat terapii logopedycznej:

Czym zajmuje się Logopeda w Strefie Myśli Junior?

Logopeda to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim pracą z wadami wymowy, inaczej dyslalią.
Z dyslalią mamy do czynienia, gdy osoba ma problemy z prawidłową artykulacją, czyli prawidłowym wymawianiem poszczególnych głosek lub szeregu głosek. Logopeda jest to specjalista, który dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy, a także przy pomocy odpowiednich metod, jest w stanie pomóc dziecku, które doświadcza trudności wymowy.

Logopeda w Strefie Myśli Junior nie zajmuje się jednak wyłącznie pomocą w zakresie wad wymowy. Logopeda pomaga także przełamać bariery w komunikacji, które często zaburzają rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny dziecka w każdym wieku. Prowadzi także terapię dzieci niedosłyszących, autystycznych, dyslektyków, dzieci upośledzonych umysłowo, osób z afazją.

Jak przebiega konsultacja oraz terapia logopedyczna w Strefie Myśli Junior?

W trakcie konsultacji logopeda sprawdza nie tylko mowę dziecka, lecz także poziom rozumienia poleceń, zachowanie, słuch, zgryz, budowę narządów artykulacyjnych oraz ogólny rozwój dziecka. Badanie ma również na celu przewidzenie tego, jak rozwijać się będą w przyszłości tendencje logopedyczne – wszystko po to, aby jak najprecyzyjniej dobrać metody pracy z małym pacjentem.

W terapii zajmujemy się kształtowaniem komunikacji językowej i społecznej, usuwaniem wad wymowy u dzieci, usprawnianiem aparatu artykulacyjnego, kształtowaniem poprawnej mowy, wykształcaniem mowy w przypadku jej braku lub utraty.

Program terapii jest opracowywany indywidualnie do każdego dziecka. W terapii wykorzystujemy wysokiej jakości pomoce przyjazne dla dziecka takie jak: gry logopedyczne, zabawki, puzzle, układanki, materiały obrazkowe, książeczki, klocki i wiele, wiele innych; jak również inne narzędzia: rękawiczki, szpatułki, specjalistyczne testy diagnostyczne.

Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że wiele dzieci na którymś etapie swojego rozwoju może mieć problemy natury logopedycznej, które warto skonsultować ze specjalistą. Im wcześniej zareagujemy i wprowadzimy odpowiednie ćwiczenia, tym szybciej dziecko zacznie poprawnie wymawiać głoski, słowa i zdania, i osiągnie logopedyczny sukces 🙂