Psychoonkolog

Zapraszamy osoby doświadczające choroby onkologicznej oraz ich najbliższych do skorzystania ze wsparcia psychoonkologicznego. Z sercem i empatią udzielamy profesjonalnej pomocy psychologicznej na każdym etapie choroby.

W tak trudnym momencie życia jak choroba nowotworowa, niezwykle ważne jest, aby znaleźć czas i siłę do zadbania o nasz stan psychiczny – o to, jak się czujemy, jak sobie z tym wszystkim radzimy emocjonalnie. To jak silni będziemy wewnętrznie pomoże nam przejść przez cięższe chwile i stawić czoła codzienności leczenia. Osoby u których zdiagnozowano nowotwór bardzo często mierzą się z silnym lękiem, odczuwają strach i niepewność o to, co przyniesie przyszłość. Dlatego tak ważna jest możliwość skorzystania z pomocy psychoonkologa.

Psychoonkolog Warszawa Mokotów

Pomagamy chorym w pracy nad poprawą jakości życia niezależnie od etapu choroby – pomagamy pacjentom przejść przez leczenie z nadzieją, dbając o ich kondycję psychiczną. W czasie remisji pomagamy wrócić do codzienności i uporać się z poczuciem zagrożenia nawrotem choroby.

Spotkania psychoonkologiczne w Strefie Myśli prowadzi bardzo doświadczona psychoonkolog Monika Zaremba – osoba z wielkim sercem i wieloletnim stażem pracy z osobami chorymi i ich rodzinami, prezes Fundacji Przystań, koordynatorka działań Akademii Walki z Rakiem w Warszawie. Od 15 lat pracuje jako psychoonkolog na rzecz osób zmagających się z chorobami nowotworowymi, prowadzi grupy wsparcia, warsztaty psychoedukacyjne, wsparcie indywidualne dla osób z doświadczeniem choroby onkologicznej i dla osób wspierających.

Psychoonkolog Warszawa – co oferujemy?

W Strefie Myśli w ramach pomocy psychoonkologicznej mogą skorzystać Państwo z następujących form wsparcia:

 • Indywidualne konsultacje psychoonkologiczne – dla osób, które chciałyby porozmawiać ze specjalistą o chorobie, o tym jak się czują, jaką są ich obawy i jak mogą o siebie zadbać
 • Interwencja kryzysowa – doraźna pomoc psychologiczna skierowana do osób, które dowiadują się o diagnozie choroby nowotworowej lub znajdują się w innym kryzysowym momencie jej przebiegu (wznowa, choroba rozsiana)
 • Terapia krótkoterminowa – dla osób, które chciałyby otrzymać regularne wsparcie psychologiczne w chorobie. To szereg spotkań terapeutycznych poświęconych pracy nad aktualnym stanem emocjonalnym osoby chorej i/lub jej bliskich
 • Wsparcie dla osób w żałobie, po stracie osoby bliskiej

Psychoonkolog Warszawa – kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

W zależności od potrzeby i etapu choroby, psychoterapia onkologiczna może pomóc w:

 • zaakceptowaniu nowej sytuacji życiowej, jaką jest choroba
 • szukaniu zasobów na poradzenie sobie ze stresem związanym z chorobą i leczeniem
 • przejściu przez kolejne fazy choroby, również w sytuacji nawrotu choroby
 • szukaniu sensu i znaczenia w sytuacji cierpienia emocjonalnego
 • otwartym wyrażaniu emocji, co często przynosi ulgę wewnętrzną
 • poprawie komunikacji chorego z osobami bliskimi oraz personelem medycznym
 • aktywnym poszukiwaniu źródeł wsparcia i nadziei

Psychoonkolog Warszawa – pomoc dla osób wspierających chorego

W sytuacji, kiedy człowiek dowiaduje się, że jest chory na nowotwór, życie zmienia się nie tylko jemu. Choroba bliskiej osoby wpływa na wszystkich członków rodziny. Nie bez powodu mówi się, że wraz z chorym choruje cała rodzina. Choroba kogoś bliskiego to również wyzwanie, wydarzenie nagłe, sytuacja kryzysowa. Różne osoby w różny sposób reagują na informację o diagnozie. Bliscy, choć starają się wspierać chorego, często sami mogą czuć się bezradni, pozostają sam na sam z lękiem o dalsze rokowania i wspólną przyszłość. Dla tych osób wsparcie psychologiczne jest również bardzo ważne i może okazać się pomocne w przeżywaniu choroby i leczenia osoby bliskiej.

Psychoonkolog Warszawa – jak nas znaleźć?

Strefa Myśli mieści się w Warszawie na Mokotowie przy ul. Mangalia, u zbiegu ul. Sobieskiego i Al. Sikorskiego. Dogodna lokalizacja i dobre połączenie komunikacyjne umożliwiają łatwy dojazd z Ursynowa, Wilanowa, Centrum, Pragi oraz innych dzielnic Warszawy. Tutaj szczegółowa instrukcja, jak do nas trafić.
Dla osób, którym wygodniej jest odbyć spotkanie w warunkach domowych, istnieje możliwość umówienia wizyty online.

Psychoonkolog Warszawa – jak umówić wizytę?

W celu umówienia spotkania, zapraszamy do kontaktu z rejestracją:

Zapraszamy serdecznie!