Psychoterapia małżeńska i par

Przeżywacie trudne chwile w związku? Zapraszamy do Strefy Myśli na terapię par i małżeństw.

Psychoterapia par i małżeństw to obszar, na którym w naszym gabinecie koncentrujemy się w sposób szczególny. Praca z dwójką bliskich sobie osób, które doświadczają trudności w relacjach jest zadaniem, do którego podchodzimy z wyjątkowym oddaniem i pełną odpowiedzialnością. Dlatego terapię par w Strefie Myśli prowadzą wyłącznie najbardziej doświadczeni i wykwalifikowani terapeuci.

Do kogo jest skierowana terapia par?psychoterapia-par-i-małżeństw

Terapia par i małżeństw skierowana jest do wszystkich związków, które na swojej drodze napotykają trudności negatywnie wpływające na ich funkcjonowanie i wzajemne relacje. Na terapię może zgłosić się każdy, bez ograniczenia wiekowego, bez względu na staż bycia w związku czy orientację.
Powodów rozpoczęcia terapii par może być bardzo wiele, każdy związek jest przecież zupełnie inny, tak jak i osoby, które go tworzą. W naszym gabinecie często goszczą osoby, które:

  • doświadczyły zdrady partnera, partnerki;
  • nie potrafią komunikować się ze sobą;
  • czują, że wypaliły się w związku;
  • chcą odbudować uczucie, które ich połączyło;
  • pragną poprawić jakość wspólnego życia.

Co jest istotą psychoterapii par i małżeństw?

W trakcie terapii par w Strefie Myśli staramy się, aby w bezpiecznej atmosferze osoby miały możliwość prowadzenia merytorycznej dyskusji, opartej na szczerości i wzajemnym szacunku. Poprzez zapewnienie odpowiednich warunków do prowadzenia rozmowy i wsparcie okazywane każdej ze stron, psychoterapeuta pomaga Klientom wyrazić swoje emocje, myśli i przekonania oraz zrozumieć przeżycia i uczucia drugiej strony. Podczas sesji staramy się wspólnie odnaleźć przyczynę konfliktu poprzez analizę oczekiwań i zachowań partnerów.
Istotą terapii par jest zrozumienie drugiej osoby, a także refleksyjne spojrzenie na siebie, swoje zachowania i myśli, zgodnie z zasadą „Zmieniając siebie – zmieniam ciebie”. Każdą terapię partnerską zaczynamy od spotkań wstępnych, na których terapeuta zbiera najważniejsze informacje, a para zapoznaje się z zasadami terapii i z podstawami, jakże ważnej, Psychologii miłości.

Jak wygląda terapia małżeńska i terapia par?psychoterapia par i małżeństw

Pierwsze 2-3 spotkania są zawsze poświęcone konsultacjom – terapeuta zbiera niezbędne do prowadzenia terapii informacje dotyczące pary, ich wspólnego życia, przeszłości, trudności, a także dąży do dokładnego sprecyzowania celu terapii przez partnerów. Podczas kolejnych spotkań, z użyciem skutecznych technik terapeutycznych, terapeuta prowadzi parę przez proces terapii i stara się umiejętnie pomóc odnaleźć drogę do poprawy jakości ich związku.

Czy terapia par i małżeństw jest skuteczna?

Terapia par i małżeństw jest udowodnioną skuteczną formą pomocy osobom doświadczającym trudności w relacjach. Warunkiem koniecznym dla powodzenia terapii jest chęć dialogu ze strony obojga partnerów, motywacja, otwartość, jak również dobór odpowiednich metod pracy przez terapeutę. Dużą rolę odgrywa również moment, w którym para trafia do psychologa, dlatego jeśli para zaczyna czuć, że coś dzieje się nie tak jak trzeba, nie warto zwlekać z umówieniem się na wizytę.

Sukces terapii par i małżeństw można rozumieć na wiele sposobów – sukcesem może być już samo rozpoczęcie dialogu między partnerami. Cele terapii mogą być bardzo różne i zależą tylko i wyłącznie od pary, która przychodzi na terapię: może to być na przykład poprawa komunikacji w codziennym życiu, poradzenie sobie z sytuacją zdrady, czy też w niektórych przypadkach –  uratowanie czyjegoś małżeństwa.

Jaki jest koszt terapii par i małżeństw?

Koszt sesji psychoterapii par i małżeństw w Strefie Myśli wynosi 230-270 zł. Cena ta obejmuje spotkanie trwające 50-60 minut. Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodnie lub raz na dwa tygodnie. Istnieje możliwość umówienia dłuższej sesji terapeutycznej, trwającej 90 minut, jej koszt to 280-300 zł.
Może również Cię zainteresować pomoc indywidualna, w cenie 170-180 zł. Sprawdź: Psychoterapia Warszawa.

Jak umówić się na terapię par w Strefie Myśli?

Naszym Klientom zawsze staramy się zaproponować najbardziej dogodny czas spotkania, tak aby obie osoby mogły w sposób komfortowy uczestniczyć w terapii. W celu umówienia się na pierwsze spotkanie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Zapytania można zgłaszać również poprzez formularz online dostępny w zakładce Kontakt.

Strefa Myśli mieści się w nowoczesnych, kameralnych gabinetach, przygotowanych specjalnie z myślą o terapii par. Zależy nam na tym, by nasi Klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo, a wnętrza Strefy służyły wymianie myśli i konstruktywnej rozmowie. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji w Warszawie na Mokotowie, z łatwym i szybkim dojazdem także dla osób z innych dzielnic Warszawy: Centrum, Wilanowa, Ursynowa, Pragi. Budynek znajduje się tuż przy przystanku autobusowym, istnieje też możliwość zaparkowania na parkingach płatnych lub bezpłatnych w niedalekiej odległości od gabinetu.

Jeśli ten temat Cię dotyczy, zachęcamy również do zapoznania się z artykułami nt. problemów w związku pisanymi przez zespół Strefy Myśli – aby przejść do artykułów, kliknij tutaj.

Zapraszamy!

Przeczytaj również:

Brak szacunku w związku – co zrobić gdy partner poniża?

Kiedyś zdawało ci się, że jesteście dla siebie idealni, a dziś cierpisz na brak szacunku w związku? Aż trudno ci uwierzyć, jak wiele się zmieniło a codzienne poniżanie ze strony partnera męczy cię do tego stopnia, że zastanawiasz się, czy wasza relacja nadal ma sens, a jeśli tak, ...
więcej

Jak uratować związek lub małżeństwo w kryzysie?

Motyle w brzuchu nie latają wiecznie. To żadna wiedza tajemna. Posiadł ją każdy, kto przeżył choć kilka lat w jednym związku. Najpierw szalejemy za drugą osobą bez pamięci, tracimy głowę i chcemy spędzać razem każdą wolną chwilę, potem przyzwyczajamy się do siebie a bycie razem ...
więcej

Terapia par okiem terapeuty

O co tak naprawdę chodzi w terapii par i od czego zależy jej sukces? Beata Kaczkiewicz, terapeutka w Strefie Myśli na warszawskim Mokotowie, na co dzień pracuje z parami i małżeństwami, które znalazły się na miłosnym zakręcie i chcą ponownie zawalczyć o swoje szczęście. ...
więcej

Obojętność w związku. Co możemy z tym zrobić?

Nie, Twój partner nie zrobił nic, co mogłoby cię złościć lub zdenerwować. Nie zdradził, nie traktował źle, nie obrażał Cię i nie sprawiał, że czułeś, lub czułaś się źle. Partner nie zrobił niczego, co sprawiło, że poczułeś/aś się negatywnie w stosunku do niego lub do ...
więcej

Związek na odległość… czy to ma sens?

Samotne poranki, melancholijne wieczory i ciągłe zerkanie w telefon w oczekiwaniu na sms lub telefon... Związek na odległość to układ nie tyle trudny, co po prostu dziwny. Wymaga dużej cierpliwości, empatii, troski i zaufania od obu partnerów. Podczas gdy inni twierdzą, że życie w ...
więcej

Zdrada emocjonalna. Definicja, przyczyny, skutki

Temat związków zawsze wzbudzał kontrowersje i poruszał ludzi. Każda relacja jest inna i rządzi się swoimi prawami. Podobnie jest ze zdradą – jedni są w stanie ją wybaczyć, u innych zaś łączy się to z końcem związku lub rozwodem. Mówiąc o zdradzie najczęściej myślimy o ...
więcej