Monika Zaremba

Monika Zaremba
Czujesz, że ten temat Cię dotyczy? Umów się na wizytę z naszym specjalistą! 22 490 44 12

Psychoonkolog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami chorymi onkologicznie oraz osobami ich wspierającymi. W Strefie Myśli prowadzi konsultacje psychoonkologiczne, interwencję kryzysową, krótkoterminową terapię podtrzymującą, wsparcie dla osób w żałobie.

Specjalizacja: Pracuje z osobami chorymi onkologicznie (na każdym etapie choroby, leczenia, zdrowienia), jak również z osobami wspierającymi swoich bliskich w doświadczeniu choroby. Prowadzi:

  • indywidualne konsultacje psychoonkologiczne
  • interwencję kryzysową – doraźną pomoc psychologiczną skierowaną do osób, które dowiadują się o diagnozie choroby nowotworowej lub znajdują się w innym kryzysowym momencie jej przebiegu (wznowa, choroba rozsiana)
  • terapię krótkoterminową – poświęconą pracy nad aktualnymi trudnościami psychologicznymi osoby chorej i/lub jej bliskich
  • wsparcie dla osób w żałobie, po stracie osoby bliskiej

Wykształcenie:

Absolwentka Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji (Specjalizacja Psychologiczna) na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia podyplomowe – Psychoonkologia na Uniwersytecie SWPS. Uzyskała certyfikat terapeuty Psychoonkologicznego Programu Simontona.

Doświadczenie: Od 2007 roku pracuje jako psychoonkolog w Fundacji Przystań (Akademii Walki z Rakiem w Warszawie). Prowadzi grupy wsparcia, warsztaty psychoedukacyjne, wsparcie indywidualne dla osób z doświadczeniem choroby onkologicznej i dla osób wspierających. Współpracuje z warszawskimi stowarzyszeniami kobiet po nowotworze piersi (Stowarzyszenie Amazonek „Feniks”, Stowarzyszenie Amazonka „Viktoria”). Doświadczenie zdobywała na stanowisku psychologa oraz koordynatora wolontariuszy w Hospicjum Domowym (AZDOP). Prowadziła warsztaty psychoedukacyjne w Białostockim Centrum Onkologii.

Dni przyjęć w Strefie Myśli: poniedziałek, środa

Usługi: konsultacja psychoonkologiczna, interwencja kryzysowa, krótkoterminowa terapia podtrzymująca, wsparcie osób w żałobie