Trening „Uważność i spokój żabki”

Zapraszamy dzieci i młodzież na trening mindfulness „Uważność i spokój żabki” (Metoda Eline Snel)! Trwają zapisy na zajęcia indywidualne, które moga rozpocząć się w dowolnym momencie oraz do nowych grup, które wystartują od września 2024. Zajęcia będą odbywać się w piątki, a poprowadzi je certyfikowana trenerka i superwizorka, Beata Kamińska-Suchanek, która kształciła się i superwizuje swoją pracę u samej twórczyni metody.  Serdecznie zapraszamy!

W celu zapisu dziecka do grupy lub uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu: 22-490-44-12 lub recepcja@strefamysli.pl.

Najważniejsze Informacje – Trening Uważności dla Dzieci Warszawa Mokotów

Kiedy i gdzie:

Zajęcia startują 21 marca 2023. Będą odbywać się w piątki, w naszej nowej siedzibie dedykowanej dzieciom i młodzieży przy ul. Idzikowskiego 2c.
Grafik zajęć w podziale na grupy wiekowe:

 • GRUPA ZIELONA (6-8 lat): 15:30-16:15 (8 spotkań po 45min)
 • GRUPA CZERWONA (9-12 lat): 16:25-17:25 (8 spotkań po 60min)
 • GRUPA ŻÓŁTA (13-15 lat): 17:35-18:50 (10 spotkań po 75min)

Cena kursu:

 • Grupa Zielona: 850 zł (8 x 45min)
 • Grupa Czerwona: 890 zł (8 x 60min)
 • Grupa Żółta: 1050 zł (10 x 75min)
 • Cena spotkań indywidualnych: 200zł/ spotkanie

Przed treningiem odbywa się konsultacja wstępna. Zapisy: 22-490-44-12. Jest to spotkanie indywidualne (50min), na które zapraszamy rodzica i dziecko. Koszt konsultacji: 190zł.

W celu zapisu na zajęcia, zapraszamy do kontaktu: 22 490-44-12, recepecja@strefamysli.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Dlaczego warto – Korzyści z treningu uważności dla dzieci

Trening „Uważność i spokój żabki” pomaga dzieciom rozwinąć umiejętność koncentracji uwagi. Dzięki treningowi dzieci mogą nauczyć się:

 • lepiej radzić sobie z emocjami i frustracjami
 • bardziej efektywnie się uczyć
 • wzmacniać pamięć
 • redukować poziom stresu i napięcia
 • redukować zmęczenie i trudności ze snem
 • relaksować się i „ładować akumulatory”
 • odczuwać większą satysfakcję w kontaktach interpersonalnych.

Jak wygląda trening uważności dla dzieci w Strefie Myśli?

Trening to cykl 8-10 spotkań grupowych, gdzie pod okiem Beaty Kamińskiej-Suchanek (psycholog, certyfikowana trenerka mindfulness), dzieci uczą się koncentrować na tu i teraz, dostrzegać i odczytywać sygnały płynące ze swojego ciała, swoje myśli i emocje. Kluczową umiejętnością, którą dzieci rozwijają podczas spotkań jest koncentracja uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danym momencie oraz umiejętność skupienia się na jednej czynności na raz.

Treści zajęć są dostosowane w taki sposób, by odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestników w danym wieku. Podczas spotkań dzieci wykonują ćwiczenia i otrzymują narzędzia do tego, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także lepiej radzić sobie w różnych sytuacjach.
WAŻNE: Trening jest jedynie początkiem nauki uważności. Kluczowa jest tutaj praktyka, a więc regularne wykonywanie ćwiczeń w domu, pomiędzy zajęciami, a następnie ich kontynuacja po zakończeniu treningu.

Udowodniona skuteczność treningu uważności

Liczne badania nad wpływem treningu uważności na zmiany w funkcjonowaniu człowieka pokazują jego pozytywne oddziaływanie. Mindfulness pozwala wzmocnić regulację emocji, która wspomaga radzenie sobie z różnymi trudnościami, pomaga się odprężyć i wrócić do stanu równowagi emocjonalnej.  Badania pokazują również, że regularny trening uważności przekłada się na poprawę koncentracji, pamięci i samopoczucia.

Zapisz swoje dziecko na trening uważności

Jeśli czujesz, że trening uważności to coś dla Twojego Dziecka lub potrzebujesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu. Zapisy odbywają się telefonicznie: 22 490-44-12 lub mailowo: recepcja@strefamysli.pl.

Serdecznie zapraszamy!