Terapia Uzależnień

Chcesz zerwać z nałogiem i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Rozpocznij skuteczną terapię w Strefie Myśli, na Mokotowie w Warszawie, i osiągnij swój cel!

Skutecznie pomagamy w walce z uzależnieniem  terapia leczenia uzależnień

Terapia uzależnień to bardzo ważny obszar działalności naszej poradni. Priorytetem jest dla nas pomoc Klientom w osiągnięciu wyznaczonego celu w jak najkrótszym czasie i z jak najlepszym skutkiem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie walki z nałogiem, wykazując pełne zrozumienie dla trudu i wysiłku, jaki wiąże się z tym procesem, szacunek i zaangażowanie. I co niezmiernie ważne, budujemy w Klientach wiarę w możliwość pokonania nałogu!

Certyfikowani specjaliści w Strefie Myśli

Aby zapewnić naszym Klientom pomoc na najwyższym poziomie, w Strefie Myśli współpracujemy jedynie z najbardziej wykwalifikowanymi terapeutami uzależnień certyfikowanymi przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Specjalizują się w pomocy osobom uzależnionym od alkoholu (również DDD i DDA), papierosów i narkotyków, a także osobom zmagającym się z uzależnieniem behawioralnym, takim jak pracoholizm, zakupoholizm, seksoholizm, hazard, uzależnienie od internetu.

Terapia uzależnień – w czym i jak pomagamy? 

W Strefie Myśli oferujemy profesjonalną pomoc osobom uzależnionym, a także obejmujemy wsparciem osoby współuzależnione (rodzinę i najbliższych). Prowadzimy terapię indywidualną, terapię par i rodzin. Istnieje również możliwość zapisania się do grupy terapeutycznej.
Na konsultację zapraszamy nie tylko osoby, które są zdecydowane, by rozpocząć skuteczną terapię uzależnień, ale także osoby, które dostrzegają pierwsze niepokojące objawy uzależnienia u siebie lub swoich bliskich i chcieliby skonsultować się ze specjalistą (takie jak zbyt częste sięganie po substancje lub zbyt częste/nawykowe demonstrowanie pewnych zachowań).

W Strefie Myśli specjalizujemy się w:

  • leczeniu uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i substancji psychoaktywnych
  • leczeniu uzależnień behawioralnych: od pracy, seksu, zakupów, Internetu, hazardu
  • terapii osób DDA i DDD

Jak wygląda terapia uzależnień w Strefie Myśli?

Na początku zapraszamy na pierwsze spotkanie konsultacyjne, po którym rozpoczyna się praca nad określeniem celu terapii i proces który prowadzi do jego osiągnięcia. Spotkania odbywają się regularnie, zwykle raz w tygodniu i trwają 50 minut. Cena jednego spotkania wynosi 170zł.

Jak zapisać się na terapię uzależnień w Strefie Myśli?

Aby zapisać się na pierwsze spotkanie, prosimy o kontakt telefoniczny 22 490-44-12 lub 602-432-591 lub mailowy recepcja@strefamysli.pl. Można również zapisać się przez formularz kontaktowy dostępny w zakładce Kontakt.

Strefa Myśli mieści się w dogodnej lokalizacji, w Warszawie na Mokotowie, z możliwością zaparkowania i łatwym dojazdem zarówno z Ursynowa, Wilanowa, Centrum, jak i z innych dzielnic Warszawy.

Komfort naszych Klientów i skuteczność terapii, które im oferujemy są dla nas najważniejsze, dlatego zapewniamy Państwu profesjonalną pomoc już od pierwszego kontaktu – wszystkie telefony, jak i kontakt mailowy, obsługiwane są przez doświadczonego psychologa. 

Jeśli ten temat Cię dotyczy, zapraszamy również do zapoznania się z artykułami nt. uzależnień przygotowanymi przez naszych specjalistów:

Zapraszamy!

Przeczytaj również:

Troszczyć się aż do bólu. Czym jest współuzależnienie?

Pojęcie współuzależnienia, chociaż jeszcze nie samo słowo, pojawiło się w latach 50. XX wieku w środowiskach AA w Stanach Zjednoczonych. Dla żon alkoholików ukuto wówczas określenie „co-alcoholics” - współalkoholiczki. Później, w latach osiemdziesiątych, wraz z epidemią ...
więcej

Alkoholizm – Objawy, przyczyny i terapia alkoholowa

Alkoholizm uznawany jest za chorobą chroniczną, a więc przewlekłą – czyli charakteryzującą się nawrotami, długotrwałym utrzymywaniem się objawów. Jest wyjątkowo groźna i kłopotliwa – w wielu przypadkach alkoholik nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest uzależniony. Nadużywanie ...
więcej

Bezsenność po alkoholu – czy to objaw choroby alkoholowej?

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że alkohol to dobry środek nasenny. To przekonanie nie wzięło się znikąd – alkohol rozluźnia, wprawia w dobry nastrój i wywołuje poczucie senności. Nawet po spożyciu niewielkiej ilości odczuwa się „błogi” stan, a po położeniu się do ...
więcej

Dorosłe Dziecko Alkoholika. Człowiek, któremu udało się przetrwać dzieciństwo.

DDA czyli nie / szczęśliwe dzieciństwo Potrafisz przywołać wspomnienia siebie - radosnego malucha wtulonego w bezpieczne ramiona rodziców? Pamiętasz spokojne, magiczne wieczory kiedy zasypiałeś z poczuciem, że jesteś dla nich najważniejszą istotą na Ziemi? Widzisz jak beztroskie ...
więcej