Konsultacje psychiatryczne

 W Strefie Myśli prowadzimy konsultacje psychiatryczne dla osób dorosłych, które doświadczają różnorodnych trudności natury psychicznej, takich jak m.in.: obniżony nastrój, narastający lęk, problemy ze snem, kłopoty z pamięcią, zaburzenia osobowości, zaburzenia psychosomatyczne i wiele innych. Jeśli Pacjent odczuwa problemy natury psychicznej i związany z tym dyskomfort, warto skonsultować je ze specjalistą możliwie jak najwcześniej, zapobiegając rozwinięciu się objawów. Osoby, które w obliczu trudności korzystają ze wsparcia specjalisty, z pomocą odpowiedniego leczenia farmakologicznego i często z pomocą psychoterapii, są w stanie powrócić do dobrostanu psychicznego.

Kiedy warto wybrać się na konsultację psychiatryczną?

Na konsultację z lekarzem psychiatrą może zapisać się każda osoba, która odczuwa taką potrzebę. W szczególności wizytę zalecamy osobom, które zmagają się z:

Strefa Myśli: Wizyta u psychiatry Warszawa Mokotów

Konsultacje psychiatryczne w Strefie Myśli prowadzi lek. Marcin Kołodziej, który na co dzień pracuje w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie. W swojej codziennej praktyce pomaga osobom z depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, uzależnieniami, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami snu, zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami psychicznymi wieku starszego, zaburzeniami osobowości oraz zaburzeniami odżywiania. W Strefie Myśli cenimy sobie współpracę specjalistów z dziedziny psychiatrii i psychoterapii, dostrzegając efekty synergii tych działań w procesie leczenia naszych Pacjentów.

Jak wygląda konsultacja psychiatryczna?

Pierwsza konsultacja psychiatryczna to rozmowa z lekarzem, podczas której Pacjent opowiada lekarzowi o swoich dolegliwościach i opisuje problem, z którym się zgłasza. Lekarz przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad w celu uzyskania najważniejszych informacji o stanie zdrowia psychicznego i fizycznego Pacjenta. Na podstawie zebranych informacji, dostosowujemy najbardziej adekwatną formę leczenia. Odpowiednio dobrane leki mają na celu przyniesienie ulgi Pacjentowi i poprawę jego stanu zdrowia, jak i poprawę samopoczucia. Zwykle po 2-4 tygodniach od pierwszej wizyty, umówiona zostaje wizyta kontrolna, podczas której oceniamy skuteczność rozpoczętej terapii i wprowadzamy potrzebne modyfikacje w sposobie leczenia. Kolejne wizyty, w zależności od potrzeb, odbywają się regularnie, zwykle raz na miesiąc. Jeśli dodatkowo zalecona zostanie psychoterapia, proces przebiega równolegle. Spotkania z terapeutą odbywają się regularnie zwykle raz w tygodniu.

Ile kosztuje wizyta u psychiatry i jak się zapisać?

Koszt pierwszej konsultacji wynosi 250 zł (wizyta trwa ok. 50 minut). Koszt kolejnych konsultacji to 200 zł (wizyty trwają ok. 30 minut).
Wizyty odbywają się w soboty w godzinach 10:00-15:00.
W celu umówienia wizyty, zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22-490-44-12 lub mailowego recepcja@strefamysli.pl.