Jacek Sędkiewicz

Jacek Sędkiewicz - psycholog i terapeuta od uzależnień
Czujesz, że ten temat Cię dotyczy? Umów się na wizytę z naszym specjalistą! 22 490 44 12

Psycholog, terapeuta pracujący w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i terapii poznawczo-behawioralnej, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. W Strefie Myśli prowadzi terapię osób dorosłych, par oraz dzieci od 12 roku życia. Specjalizuje się m.in. w pracy z osobami znajdującymi się w kryzysie, wysoko-wrażliwymi, uzależnionymi.

Specjalizacja:

Specjalizuje się w pracy z osobami:

  • które znalazły się w trudnym momencie swojego życia, w tym w sytuacjach kryzysowych (trauma powypadkowa, zdrada, choroba, żałoba)
  • wysoko-wrażliwymi
  • pragnącymi poprawić swoje relacje w związku
  • cierpiącymi m.in. na zaburzenia nastroju (depresja), zaburzenia lękowe (fobie), zaburzenia adaptacyjne, wypalenie zawodowe, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości,
  • uzależnionymi i współuzależnionymi.

W swojej pracy skutecznie łączy metody podejścia poznawczo-behawioralnego i skoncentrowanego na rozwiązaniach.

Wykształcenie:

Absolwent Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończył wiele szkoleń specjalistycznych, m.in. szkołę terapii poznawczo-behawioralnej prowadzoną przez Oxford Cognitive Therapy Centre i Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Szkolenie w zakresie terapeuty uzależnień (certyfikat specjalisty terapii uzależnień) i Studium pomocy psychologicznej prowadzone przez Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie, Szkolenia z zakresu dialogu motywacyjnego, Kursy terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach I i II stopnia.

Doświadczenie:

Pracuje z młodzieżą i dorosłymi, z parami i rodzinami. Posiada wieloletnie doświadczenie w terapii osób uzależnionych oraz osób z syndromem DDA, DDD. Przez okres około 10 lat pełnił funkcję kierownika poradni terapeutycznych: uzależnień oraz terapii dzieci i młodzieży. Przez ponad dekadę  pomagał osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych oraz rodzinom ofiar, prowadził grupę wsparcia dla rodziców, którzy stracili swoje dzieci w wypadkach drogowych. Pracuje z osobami w kryzysach i żałobie. Prowadzi terapię i wsparcie osób z cechami wysokiej wrażliwości układu nerwowego (WWO).
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PST-TSR) i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Dni przyjęć w Strefie Myśli: wtorek, środa