Jacek Sędkiewicz

Jacek Sędkiewicz - psycholog i terapeuta od uzależnień
Czujesz, że ten temat Cię dotyczy? Umów się na wizytę z naszym specjalistą! 22 490 44 12

Psycholog, terapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. W Strefie Myśli prowadzi terapię uzależnień oraz pracuje z osobami znajdującymi się w kryzysie.

Specjalizacja:

Pracuje z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, a także z osobami które znalazły się w sytuacjach kryzysowych (trauma powypadkowa, choroba, żałoba). Pozostałe obszary pracy terapeutycznej to m.in.: wypalenie zawodowe, zaburzenia nastroju (depresja), zaburzenia lękowe (fobie), zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania, schizofrenia.

Wykształcenie:

Absolwent Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończył wiele szkoleń specjalistycznych, m.in. szkołę terapii poznawczo-behawioralnej prowadzoną przez Oxford Cognitive Therapy Centre i Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Szkolenie w zakresie terapeuty uzależnień (certyfikat specjalisty terapii uzależnień) i Studium pomocy psychologicznej prowadzone przez Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie, Szkolenia z zakresu dialogu motywacyjnego, Kursy terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach I i II stopnia.

Doświadczenie:

Pracuje z młodzieżą i dorosłymi, z parami i rodzinami. Posiada wieloletnie doświadczenie w terapii osób uzależnionych oraz osób z syndromem DDA, DDD. Przez ponad dziesięć lat pomagał osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych oraz rodzinom ofiar współpracując ze Stowarzyszeniem AlterEgo. Pracuje z osobami w kryzysach i żałobie. Prowadzi terapię i wsparcie osób z cechami wysokiej wrażliwości układu nerwowego (WWO).
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PST-TSR) i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.