Psychoterapia małżeńska i par

Przeżywacie trudne chwile w związku? Zapraszamy do Strefy Myśli na terapię par i małżeństw.

Psychoterapia par i małżeństw to obszar, na którym w naszej poradni koncentrujemy się w sposób szczególny. Praca z dwójką bliskich sobie osób, które doświadczają trudności w relacjach jest zadaniem, do którego podchodzimy z wyjątkowym oddaniem i pełną odpowiedzialnością. Dlatego terapię par w Strefie Myśli prowadzą wyłącznie najbardziej doświadczeni i wykwalifikowani terapeuci.

Do kogo jest skierowana terapia par?psychoterapia-par-i-małżeństw

Terapia par i małżeństw skierowana jest do wszystkich związków, które na swojej drodze napotykają trudności negatywnie wpływające na ich funkcjonowanie i wzajemne relacje. Na terapię może zgłosić się każdy, bez ograniczenia wiekowego, bez względu na staż bycia w związku czy orientację.
Powodów rozpoczęcia terapii par może być bardzo wiele, każdy związek jest przecież zupełnie inny, tak jak i osoby, które go tworzą. W naszym gabinecie często goszczą osoby, które:

  • doświadczyły zdrady partnera, partnerki;
  • nie potrafią komunikować się ze sobą;
  • czują, że wypaliły się w związku;
  • chcą odbudować uczucie, które ich połączyło;
  • pragną poprawić jakość wspólnego życia.

Co jest istotą psychoterapii par i małżeństw?

W trakcie terapii par w Strefie Myśli staramy się, aby w bezpiecznej atmosferze osoby miały możliwość prowadzenia merytorycznej dyskusji, opartej na szczerości i wzajemnym szacunku. Poprzez zapewnienie odpowiednich warunków do prowadzenia rozmowy i wsparcie okazywane każdej ze stron, psychoterapeuta pomaga Klientom wyrazić swoje emocje, myśli i przekonania oraz zrozumieć przeżycia i uczucia drugiej strony. Podczas sesji staramy się wspólnie odnaleźć przyczynę konfliktu poprzez analizę oczekiwań i zachowań partnerów.
Istotą terapii par jest zrozumienie drugiej osoby, a także refleksyjne spojrzenie na siebie, swoje zachowania i myśli, zgodnie z zasadą „Zmieniając siebie – zmieniam ciebie”. Każdą terapię partnerską zaczynamy od spotkań wstępnych, na których terapeuta zbiera najważniejsze informacje, a para zapoznaje się z zasadami terapii i z podstawami, jakże ważnej, Psychologii miłości.

Jak wygląda terapia małżeńska i terapia par?psychoterapia-par-i-małżeństw

Pierwsze 2-3 spotkania są zawsze poświęcone tzw. wywiadowi psychologicznemu – terapeuta zbiera niezbędne do prowadzenia terapii informacje dotyczące pary, ich wspólnego życia, przeszłości, trudności, a także dąży do dokładnego sprecyzowania celu terapii przez partnerów. Podczas kolejnych spotkań, z użyciem skutecznych technik terapeutycznych, terapeuta prowadzi parę przez proces terapii i stara się umiejętnie pomóc odnaleźć drogę do poprawy jakości ich związku.

Czy terapia par i małżeństw jest skuteczna?

Terapia par i małżeństw jest udowodnioną skuteczną formą pomocy osobom doświadczającym trudności w relacjach. Warunkiem koniecznym dla powodzenia terapii jest chęć dialogu ze strony obojga partnerów, motywacja, otwartość, jak również dobór odpowiednich metod pracy przez terapeutę. Dużą rolę odgrywa również moment, w którym para trafia do psychologa, dlatego jeśli para zaczyna czuć, że coś dzieje się nie tak jak trzeba, nie warto zwlekać z umówieniem się na wizytę.

Sukces terapii par i małżeństw można rozumieć na wiele sposobów – sukcesem może być już samo rozpoczęcie dialogu między partnerami. Cele terapii mogą być bardzo różne i zależą tylko i wyłącznie od pary, która przychodzi na terapię: może to być na przykład poprawa komunikacji w codziennym życiu, poradzenie sobie z sytuacją zdrady, czy też w niektórych przypadkach –  uratowanie czyjegoś małżeństwa.

Jaki jest koszt terapii par i małżeństw?

Koszt sesji psychoterapii par i małżeństw w Strefie Myśli wynosi 150 zł. Cena ta obejmuje spotkanie trwające 50-60 minut. Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodnie lub raz na dwa tygodnie.

Jak umówić się na terapię par w Strefie Myśli?

Naszym Klientom zawsze staramy się zaproponować najbardziej dogodny czas spotkania, tak aby obie osoby mogły w sposób komfortowy uczestniczyć w terapii. W celu umówienia się na pierwsze spotkanie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Zapytania można zgłaszać również poprzez formularz online dostępny w zakładce Kontakt.

Nasz gabinet mieści się w Warszawie na Mokotowie. Dogodna lokalizacja umożliwia łatwy dojazd z Ursynowa, Wilanowa, Centrum, a także innych dzielnic Warszawy. Pod budynkiem znajduje się parking ze strefą bezpłatnego parkowania.

Jeśli ten temat Cię dotyczy, zachęcamy również do zapoznania się z artykułami nt. problemów w związku pisanymi przez zespół naszej poradni – aby przejść do artykułów, kliknij tutaj.

Zapraszamy!