Olga Wasilewska

Czujesz, że ten temat Cię dotyczy? Umów się na wizytę z naszym specjalistą! 22 490 44 12

Psycholog, psychoterapeutka. W Strefie Myśli prowadzi konsultacje i terapię dzieci od 10 roku życia, młodzieży i młodych dorosłych. Pracuje z wykorzystaniem metod terapii schematów i terapii poznawczo-behawioralnej.

Specjalizacja:

Pracuje z dziećmi, nastolatkami i młodymi dorosłymi doświadczającymi zaburzeń depresyjnych, lękowych, problemów z niską samooceną oraz trudności w funkcjonowaniu rówieśniczym i szkolnym. Ma także doświadczenie w pracy z pacjentami o cechach osobowości nieprawidłowo kształtującej się (np. borderline) oraz mającymi trudności z regulacją emocji i/lub autoagresją. W swojej pracy z pacjentem stara się zrozumieć źródło trudności i razem z nim (a w przypadku terapii dziecka, również z jego rodziną) znaleźć zasoby pozwalające na powrót do zdrowia. W pracy z młodymi ludźmi ważne są dla niej szacunek, podmiotowość oraz uśmiech, który w pierwszym kontakcie niejednokrotnie pozwala kruszyć pierwsze lody.

Wykształcenie:

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością psychologia kliniczna dziecka. Ukończyła całościowe szkolenie z terapii schematów dzieci i młodzieży u jednego z twórców tej metody- Christofa Loose w Institut für Schematherapie in Köln. Ma za sobą także roczne szkolenie z zakresu psychotraumatologii w Trauma Research Foundation w Bostonie. Obecnie kształci się w kierunku uzyskania certyfikatu w terapii poznawczo-behawioralnej.

Doświadczenie:

Od 2013 pracuje terapeutycznie z dziećmi, nastolatkami i ich rodzinami. Początkowo w ramach działań Fundacji Druga Strona Lustra, której jest założycielką i prezesem, a następnie w ramach pracy w gabinecie. Przez wiele lat współpracowała z Kliniką Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Kliniką Psychiatrii Wieku Rozwojowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Brudzińskiego. Zajmuje się również prowadzeniem wykładów i szkoleń dla profesjonalistów pracujących z dziećmi i nastolatkami (młodych psychologów, nauczycieli, personelu medycznego i pracowników społecznych), a w wolnych chwilach udziela się na rzecz zmian systemowych w psychiatrii dziecięcej w Polsce.

Dni przyjęć w Strefie Myśli: czwartki, piątki, soboty