Katarzyna Łopaciuk-Goc

Katarzyna Łopaciuk-Goc - psycholog i trener
Czujesz, że ten temat Cię dotyczy? Umów się na wizytę z naszym specjalistą! 22 490 44 12

Założycielka Strefy Myśli Junior, psycholog, trener. Odpowiada za koordynację działań z zakresu wsparcia psychologicznego dla dzieci i rodziców. Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców, konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży oraz program psychologicznego doradztwa zawodowego dla osób od 15 roku życia, treningi TUS. Tworzy i  prowadzi warsztaty psychoedukacyjne z zakresu umiejętności wychowawczych i umiejętności miękkich.

Specjalizacja:
W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu rodziców w procesie wychowawczym, starając się na pierwszym miejscu stawiać zrozumienie potrzeb dziecka i bezwarunkową akceptację. Prowadzi konsultacje dzieci i młodzieży z obniżonym poczuciem własnej wartości, brakiem samoakceptacji,  brakiem satysfakcji w relacjach. Pracuje z osobami, które poszukują swojej drogi i stoją przed decyzją dotyczącą wyboru szkoły, kierunku studiów, zawodu – wspiera w wyznaczaniu i osiąganiu celów osobistych i zawodowych.

Wykształcenie:
Magister psychologii, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Szkołę Trenerów TROP oraz Szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach organizowane przez Laboratorium Edukacji Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie.  Uczestniczka kursów i szkoleń poświęconych tematyce wsparcia rozwoju dzieci i rodzin, m.in. Program Wspierania Rodziny, Program Kids’ Skills „Dam Radę” autorstwa Bena Furmana. Certyfikowana trenerka Treningu Umiejętności Społecznych TUS.  Absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie, w klasie fortepianu.

Doświadczenie:
Doświadczenie kliniczne zdobywała w Szpitalu Psychiatrycznym przy ul. Nowowiejskiej oraz w Akademickim Ośrodku Psychoterapii UW. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami, dla których tworzyła i prowadziła warsztaty z umiejętności miękkich. Prowadząca zajęcia w ramach programów profilaktycznych, m.in. Bezpieczne dziecko, Bezpieczny internet.  W latach 2006-2007 prezes Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii.

W obszarze doradztwa zawodowego łączy wiedzę psychologiczną z doświadczeniem zdobytym w biznesie, gdzie przez ponad 10 lat pracowała na stanowiskach kierowniczych. Połączenie to jest jej szczególnie przydatne w pracy z osobami chcącymi nauczyć się lepiej wykorzystywać swój potencjał do budowania ścieżki kariery, a także tymi które dopiero szykują się do wejścia na rynek pracy.

Interesuje się wpływem muzyki na poznawcze i emocjonalne funkcjonowanie człowieka. Autorka publikacji popularno-naukowych w tym temacie.

Wybrane publikacje i wypowiedzi do mediów:

Dni przyjęć w Strefie Myśli: poniedziałek, piątek, sobota