Nasze dzieci w sieci. Jak efektywnie wykorzystywać świat internetu

Świat Internetu i nowoczesnych technologii rozwija się w niezwykłym tempie. Z roku na rok zmieniają się trendy i ciężko za nimi nadążyć. Chwila nieuwagi i już można pogubić się, co w Sieci jest modne i co z mody wyszło. Nastały czasy, w których właściwie rodzimy się ze smartfonem w ręku. Z Sieci zaczynają korzystać już bardzo małe dzieci. Jesteśmy na etapie, kiedy wzbudza to mieszane odczucia. Pytamy – czy jest to bezpieczne?

Z punktu widzenia psychologii ma to swoje wady i zalety. Z badań na Uniwersytecie w Coventry wynika, że używanie skrótów (np. imho – in my humble opinion) oraz emotikonów wpływa pozytywnie na rozwój umiejętności czytania, przyswajania słownictwa i świadomość fonologiczną. W innych źródłach znajdujemy natomiast ostrzeżenie o stresie informacyjnym u dzieci, który pojawia się w wyniku nadmiernej ilości informacji, o upośledzaniu języka na rzecz internetowego slangu i tak dalej. Jak jest naprawdę? Gdzie leży prawda? Jedno jest pewne – czasy się zmieniają, a my musimy za nimi podążać i czerpać z nowości to, co najlepsze.

Założenia i cele warsztatu

Nasz warsztat będzie przede wszystkim praktyczny. Oprócz wiedzy o zagrożeniach, dowiesz się jak z nimi walczyć i jak je ograniczać. Odkryjesz, co dobrego niesie nam Internetowy postęp. Poznasz konkretne propozycje stron i aplikacji, które nie niszczą – a rozwijają.
Jak rozwinąć myślenie przestrzenne z pomocą gry Minecraft?
Jak wykorzystać zainteresowanie Youtubem?

Podczas warsztatu dowiesz się:

  • jakie niebezpieczeństwa czekają na Twoje dziecko w świecie Internetu
  • nauczysz się rozpoznawać objawy uzależnienia od komputera
  • poznasz konkretne propozycje rozwiązań problemu uzależnienia
  • sprawdzisz, czy Ty lub Twoje dziecko nadużywacie komputera
  • dowiesz się, jak zagospodarować stanowisko na sprzęt komputerowy
  • odkryjesz możliwości, jakie daje Internet dzieciom
  • dowiesz się, co pokazują najnowsze badania i źródła naukowe/popularnonaukowe
  • dowiesz się jak wykorzystać zalety świata Internetu
  • podzielisz się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z grupą

Dzięki warsztatom lepiej zrozumiesz swoje dziecko i będziesz w stanie zaproponować mu atrakcyjne rozwiązania, które połączą jego zainteresowania i rozwój. Na warsztaty zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych.

Co otrzymujesz:

– 2-godzinny warsztat
– małą grupę szkoleniową
– kawę, herbatę, wodę

Przewidziana jest 15-minutowa przzerwa.

Koszt warsztatu to 20 zł od osoby.

Wpłata w wysokości 20 zł, jest jednocześnie potwierdzeniem rezerwacji miejsca. Bardzo prosimy o dokonanie przelewu na konto Poradni w ciągu 3 dni od zapisania się na warsztat. W tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz tytułu warsztatu.

Poradnia Psychologiczna Strefa Myśli
PEKAO SA 63 1240 1109 1111 0010 6340 9771

Warsztat odbędzie się w naszej siedzibie przy ul. Limanowskiego 11/123 w Warszawie (Sadyba) Jak do nas trafić

 

Warsztat poprowadzi: Ada Joanna Lewandowska

W psychologii najbardziej interesuje się psychologią rozwoju człowieka. Prowadziła warsztaty dotyczące technik radzenia sobie ze stresem oraz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Jest współautorką bloga Strefy Myśli i autorką publikacji w HR First Magazine i Inspiracjach Psychologicznych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia z języka angielskiego dla dzieci, podczas których wraz z uczniami stworzyła projekt, który wspiera naukę z użyciem internetowych trendów. Uczestniczyła w szkoleniach integracji odruchów organizowanych przez Instytut Psychologii Neurofizjologicznej INPP. Współpracowała z Pracownią Psychologii Niemowląt BabyLab UW, gdzie stworzyła pracę dotyczącą habituacji.

Data: 18 listopada 2017

Godziny: 11.00-13.30

Miejsce: Warszawa

Cena: 20 złotych

zapisz się