Coaching i mentoring

W Strefie Myśli mamy przyjemność wspołpracować z doświadczonymi coachami i mentorami, którzy wspierają naszych Klientów w wyznaczaniu i dążeniu do osiągnięcia swoich celów, oferując im profesjonalne wsparcie na najwyższym poziomie.

Jak wygląda coaching i mentoring w Strefie Myśli?

Coaching – jest towarzyszeniem Klientowi w jego rozwoju osobistym, zawodowym, wsparciem w doskonaleniu jego kompetencji. Relacja między Klientem a coachem opiera się na zaufaniu. Poprzez rozmowę, pytania i wykonywane ćwiczenia Klient realizuje wyznaczone na początku drogi cele. Istotą coachingu, jak i innych zbliżonych metod pracy psychologicznej, jest zmiana i wola samego Klienta do zmiany.

Mentoring – jest formą wsparcia Klienta w odkrywaniu przez niego swojego potencjału, rozwoju zawodowego i osobistego. Relacja między Klientem a mentorem, podobnie jak w przypadku coachingu, opiera się na zaufaniu. Większość założeń mentoringu zbliżonych jest do procesu coachingowego z tą różnicą, że mentor posiada własne doświadczenie w obszarze rozwijanym przez Klienta, dzieląc się z nim się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pierwowzorem relacji mentoringowej, zmodyfikowanej w czasie, była relacja mistrz-uczeń dominująca przez wieki w systemie edukacji.

W procesie Coachingu i Mentoringu wsparciem jest praca w nurcie TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) – to nurt terapii krótkoterminowej utworzony przez Steve’a de Shazer i Insoo Kim, w którym Klient postrzegany jest jako ekspert od swojego życia, posiadający zasoby i potencjał do dokonywania zmian. Każdy Klient postrzegany jest jako osoba posiadająca unikalne zasoby i doświadczenia życiowe. W pracy terapeutycznej przyjmuje się przede wszystkim perspektywę nakierowaną na teraźniejszość i przyszłość. Założenia TSR sformułowane przez jej twórców są następujące: – Jeśli coś działa, rób tego więcej. – Jeśli coś nie działa, rób coś innego. – Jeśli coś się nie zepsuło, nie naprawiaj. – Nie komplikuj. Życie jest naprawdę proste.

W celu umówienia spotkania, zapraszamy do kontaktu telefnicznego 22-490-44-12, 602-432-591 lub mailowego recepcja@strefamysli.pl. Nasza poradnia mieści się na warszawskim Mokotowie, z łatwym dojazdem z Centrum, Wilanowa, Ursynowa i innych dzielnic Warszawy. Pod budynkiem znajduje się strefa bezpłatnego parkowania.

Zapraszamy!

Umów się do specjalisty: 22 490 44 12